jast-10

Podążając śladami idoli, czyli obóz piłkarski w Jastarni

Każdy młody piłkarz marzy o tym, żeby choć w niewielkim stopniu poczuć się jak jego idol. Taką niepowtarzalną szansę otrzymali zawodnicy jednego z młodzieżowych klubów z południa Polski, którzy udali się na obóz piłkarski do Jastarni. To właśnie tam, do dwóch kolejnych turniejów rangi mistrzowskiej, przygotowywała się Reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki. Oprócz pięknych wspomnień, kadra pozostawiła boisko trawiaste służące młodym adeptom futbolu.

Bez względu na wiek piłkarza obóz przygotowawczy stanowi ważny element w każdym klubie sportowym. Zawodnicy podczas pobytu w atrakcyjnych lokalizacjach nad morzem, w górach, czy nad jeziorem odbywają zaplanowane mikrocykle treningowe oraz wykorzystują ten czas, by na spokojnie przećwiczyć elementy techniczno-taktyczne. Niezbędny jest wybór odpowiedniego miejsca na obóz sportowy, z właściwie przygotowanym zapleczem treningowym. Kierownicy drużyn często zastawiają się – gdzie zorganizować obóz piłkarski? Takie miejsce znaleźli przedstawiciele klubu z Limanowej, którzy udali się na Półwysep Helski, do urokliwego nadmorskiego miasteczka.

atrakcyjny program obozu sportowego dla dzieci i młodzieży, zwiedzanie Gdańska i wizyta w Ośrodku Kultury Morskiej

Świetne miejsce na organizację obozu piłkarskiego nad morzem

Wybór miejsca nie był przypadkowy. To właśnie tam do dwóch kolejny turniejów rangi mistrzowskiej przygotowywała się piłkarska Reprezentacja Polski w ramach tzn. zgrupowania regeneracyjnego. Miało to miejsce przed zakończonymi sukcesem mistrzostwami Europy oraz mniej udanymi mistrzostwami Świata, w których sztab szkoleniowy obrał dokładnie taką samą ścieżkę przygotowań. Oprócz pięknych wspomnień kadrowicze po swojej wizycie pozostawili w nadmorskiej miejscowości wymierną pamiątkę w postaci boiska treningowego, służącemu na co dzień młodym piłkarzom z klubu PKS Jastarnia. Obiekt sportowy stanowi świetne zaplecze na potrzeby obozów piłkarskich takich jak ten. Jastarnia posiada również bogatą bazę noclegową, a ośrodki wypoczynkowe idealnie nadaje się na organizację obozu lub kolonii.

Zawodnicy młodzieżowi mieli do dyspozycji dobrze przygotowane boisko piłkarskie o nawierzchni trawiastej. Płyta o wymiarach 80mx45m, posiada na wyposażeniu komplet bramek treningowych. Zlokalizowane obok boisko wielofunkcyjne, siłownia plenerowa oraz boisko piłkarskie „Orlik” z nawierzchnią sztuczną, stanowiły znakomitą bazę sportową na organizację obozu. Podczas zgrupowania, drużyny młodzieżowe Żaków, Orlików i Młodzika, rozegrały kilka wartościowych gier sparingowych, służących wypracowaniu nowych rozwiązań taktycznych i budowaniu kondycji w warunkach meczowych.

Przygotujemy ofertę wyjazdu dopasowaną do potrzeb grupy – KONTAKT

wycieczka do Gdańska dla dzieci i młodzieży, grupa zorganizowana zwiedza starówkę z przewodnikiem,

Obóz piłkarski –  atrakcyjny program wyjazdu dla dzieci i młodzieży

Oprócz walorów sportowych obóz miał służyć budowaniu wzajemnych relacji. Warto podkreślić również jego walor rekreacyjny i edukacyjny. Odwiedzając Jastarnię, dzieci miały przygotowany atrakcyjny i zróżnicowany plan zajęć. W jego skład wchodziło m.in.: zwiedzanie Chaty Rybackiej z 1881 r. czy Kościoła neobarokowego z marynistycznym wystrojem. Ciekawą inicjatywę stanowił również spacer Szlakiem Militarnym. Aktywności fizycznej sprzyjały również zlokalizowane wzdłuż zatoki liczne ścieżki rowerowe i drogi leśne oraz dwa mola spacerowe. Przebywanie w okolicznościach przyrody, na świeżym powietrzu z dużą ilością jodu ma działanie prozdrowotne i sprzyja kształtowaniu odporności młodych piłkarzy. Nadmorski klimat tej miejscowości był idealnym uzupełnieniem zajęć piłkarskich, które nie odbywają się kosztem innych aktywności pozasportowych.

obowiązkowa wizyta na Westerplatte dla uczestników obozu sportowego w Jastarni

Zwiedzanie stadionu piłkarskiego – wycieczka dla grupy zorganizowanej

Korzystając z obecności nad morzem, odbyła się również wycieczka do Gdańska, która obejmowała m.in. pouczającą wizytę na Westerplatte czy w Ośrodku Kultury Morskiej oraz spacer po starówce z przewodnikiem. Piłkarski akcent wycieczki stanowiło zwiedzanie jednego z najpiękniejszych stadionów w Europie bursztynowego obiektu, który był areną zmagań w ramach Euro 2012, a na co dzień jest domem dla zawodników gdańskiej Lechii.

zawodnicy jednego z klubów piłkarskich, z południa Polski, zwiedzają stadion

Udana organizacja obozu piłkarskiego

Reasumując, młodzi piłkarze z południa Polski mają za sobą udany obóz piłkarski w Jastarni, korzystając z nadmorskiego klimatu oraz obiektów, które jeszcze niedawno służyły piłkarskiej Reprezentacji Polski. Możliwość gry na tym samym boisku, co Kamil Glik czy Jakub Błaszczykowski z pewnością stanowiła dla nich dodatkowy atut wartościowego obozu, będącego jednym z kluczowych elementów właściwego przygotowania do rozgrywek piłkarskich na każdym szczeblu. >Dowiedz się więcej o organizacji obozu w Jastarni<

Oprócz walorów piłkarskich należy docenić równie ważny aspekt budowania właściwych relacji w grupie, które mają bezpośrednie przełożenie na działania na boisku. Dzieci uczą się współpracować oraz spędzać ze sobą czas poza domem, co ma walor wychowawczy, o którym nie można zapomnieć w pracy z młodymi zawodnikami, będącymi dopiero u progu swojej piłkarskiej przygody.

 

autor: Oskar Struk

organizacja wycieczki do Gdańska przez klub sportowy
zwiedzanie stadionu dla grupy zorganizowanej, wycieczka jednodniowa do Gdańska
wycieczka do gdańska podczas obozu piłkarskiego dla dzieci i młodzieży, zgrupowanie zostało zorganizowane nad morzem w jastarni
boisko trawiaste - idealne na obóz piłkarski, kompleksowa organizacja dla klubów sportowych, UKS, szkół, stowarzyszeń, firm